Az Amnesty International megkezdte vizsgálatát a traiskircheni menekülttáborban

2015. August 6. 19:54 |
| Ausztria, menekültek, bevándorlás, Traiskirchen, menekült, Amnesty International, menekülttábor,

Az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet csütörtökön megkezdte vizsgálatát az alsó-ausztriai traiskircheni menekülttáborban.

Három szakértő és egy tolmács látogatott el a táborba délelőtt, arról azonban nincsen pontos információ, hogy a vizsgálat meddig fog tartani. Az emberi jogi és egészségügyi szakértők munkáját a média képviselői a helyszínen nem kísérhetik figyelemmel. 

A Bécshez közeli traiskircheni táborban a legfrissebb jelentések szerint mintegy 4500-an vannak, és közülük 1500 embernek nincs ágya. Július végi adatok szerint a befogadóközpontban 1800 kiskorú él kísérő nélkül. 

Az osztrák sajtó továbbra is nagy terjedelemben foglalkozik a menekültügyi helyzettel. A Der Standard című napilapban csütörtökön megjelent interjúban Franz Löschnak egykori belügyminiszter dilettánsnak nevezte országa menekültpolitikáját. Ő a délszláv háború alatt volt hivatalban, és abban az időben 115 ezren menekültek az egykori Jugoszlávia tagállamaiból Ausztriába. Löschnak szerint a menekültek elhelyezésével akkor nem volt gond. 

A szociáldemokrata politikus bírálta a jelenlegi - néppárti - minisztert, mert szerinte már régen ki kellett volna dolgozni egy cselekvési tervet, hiszen a szakértők már korábban figyelmeztettek a menekültek várható áradatára. Löschnak elmondta: az ő hivatali idejében is előfordult, hogy tüntetett egy település a menekültek befogadása ellen, azonban most a kormányban is belső konfliktus kíséri a kérdés kezelését. Példaként említette a belügyi és a védelmi tárca között a kaszárnyák megnyitásáról szóló vitákat, amelyek a nyilvánosság előtt zajlanak. 

A Die Presse című napilap csütörtöki számában közölt információk szerint az alsó-ausztriai tartományi rendőrség vezetője a belügyminisztériumnak arról panaszkodott, hogy a rendőrök számos alkalommal nem tudnak megfelelő erőkkel jelen lenni, mivel legfőképp a menekülthelyzetre koncentrálnak, és egyéb esetekben csak ügyeleti készültséget tudnak ellátni. A belügyminiszter úgy reagált, elképzelhetőnek tartja, hogy a hadseregnek kell támogatnia a rendőrség munkáját. Ezzel a javaslattal a védelmi miniszter is egyetértett. Hasonló tervezettel állt elő korábban Hans Niessl burgenlandi tartományi kormányfő is.

A legfrissebb adatok szerint Ausztriában az év első hat hónapjában több mint 28 ezer menekültkérelmet nyújtottak be, ezekből hatezret pozitívan bíráltak el.

(MTI)

Címkék
Ausztriai munka, állás, Ausztria, menekültek, bevándorlás, Traiskirchen, menekült, Amnesty International, menekülttábor,

Hozzászólások